تزریق چربی

صورت توپر و جوانی دوباره با تزریق چربی

تزریق چربی شیوه‌ای نوین است که برای درمان لاغری صورت و جوان‌سازی کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است. در این نوشته به شرح این موارد می‌پردازیم.

در سنین جوانی چهره ظاهری گرد و قلبی شکل دارد؛ گونه‌ها توپر هستند و تمامی سطوح گونه حالتی محدب دارند. در برخی جوانان که اندامی لاغر دارند، چهره حالتی استخوانی دارد و گونه‌ها نیز لاغر و استخوانی هستند. لاغری صورت در این جوانان به چهره ظاهری بیمارگونه داده و سن فرد را بالاتر از حد نشان می‌دهد. این افراد کاندیداهای بسیار مناسبی برای تزریق چربی هستند. با تزریق چربی در ناحیه‌ی گونه، در صورت لزوم زیر چشم و در هر ناحیه‌ی دیگر مورد نیاز، چهره حالت جذاب‌تری پیدا می‌کند.

یکی دیگر از موارد تزریق چربی، جوان‌سازی در افرادی است که به دلیل افزایش سن یا رژیم‌های لاغری دچار افتادگی صورت یا عمیق شدن خطوط صورت شده‌اند. با افزایش سن چربی گونه‌ها حالت تحلیل رفته پیدا کرده و برجستگی گونه از حالت یک تحدب یکنواخت به یک تحدب و تقعر در کنار هم تبدیل می‌شود.

همزمان به دلیل تحلیل بافت چربی در ناحیه‌ی اطراف دهان، چانه، فک تحتانی و شل شدن بافت‌های این ناحیه خطوط عمیقی در ناحیه‌ی اطراف دهان و خطوط خنده ایجاد می‌شود و گونه‌ها حالت آویزان پیدا می‌کنند. در این افراد چهره از حالت گرد و قلبی شکل با سطوح محدب به حالتی مستطیل با تقعرهای متعدد تبدیل می‌شود. در این افراد با تزریق چربی و دادن حجم به صورت می‌توان تقعرها را پر کرد، کاهش حجم چهره را جبران نمود و جوانی را دوباره به چهره برگرداند. ضمنا باید در نظر داشت که از آنجایی که تزریق چربی زیر پوست نیز انجام می‌شود، چروک‌های سطحی پوست نیز از بین رفته و سطح پوست هم جوان و شاداب می‌شود.

در تزریق چربی توسط لوله‌های ظریفی بنام کانولا چربی از بدن خود فرد برداشت شده و پس از آماده‌سازی در محل‌های مورد نظر تزریق می‌گردد.

تزریق چربی با توجه به تهیه‌ی ماده‌ی اولیه از بدن خود فرد و حجم بالای قابل تزریق روشی ایمن، بدون خطر حساسیت به مواد تزریق شده، مقرون به صرفه و ماندگار است؛ به گونه‌ای که حدود 30% چربی تزریق شده – در صورتی که فرد تغییر وزن نداشته باشد – تا چندین سال ماندگاری دارد. ضمنا مقداری از چربی گرفته شده فریز می‌گردد تا در جلسه‌ی بعدی ترمیم که معمولا دو تا سه ماه بعد است، استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید